Як зробити велику теплицю при мінімальних витратах сил і грошей своїми руками
Теплиця - це велика будівля з можливістю опалення та вентилювання. Активно використовується, щоб створити максимально сприятливий мікроклімат для вирощування розсади, огірків, помідорів або інших рослин, незалежно від пори року. Не варто плутати її з парниками. Варіантів самостійного зведення цієї корисної дачної будівлі дуже багато. Але з чого зробити теплицю своїми руками, щоб це не забрало багато грошей і сил?
Як побудувати теплицю вдома і з чого
Як каркас для будиночка на грядці зазвичай використовують профільні сталеві труби або оцинковані профілі, які зазвичай використовують для гіпсокартонних систем. Останній варіант для багатьох сьогоднішніх дачників є відповіддю на питання як швидко побудувати теплицю. Звичайно, в першому випадку конструкція простоїть довше за термінами. Але в той же час обійдеться такий каркас недешево, та й повозитися з ним доведеться добре, адже труби потрібно зварювати. У свою чергу, оцинкований профіль легко ріжеться звичайними ножицями по металу, скріплюється за допомогою саморізів, та й за ціною він набагато доступніший.
Що стосується обшивки, зазвичай в хід йдуть скло, плівка або полікарбонат. Найчастіше як останній варіант розглядається прозорий шифер. Він же - найбільш популярний матеріал з трьох. Він недорогий, при цьому володіє більш високою міцністю, в порівнянні з іншими двома матеріалами. Наприклад, від удару скло може розбитися, а плівка - порватися. Полікарбонат може злегка деформуватися, але залишиться цілим. Шифер прозорий купити буде вигідним вкладенням, адже він легкий і гнучкий, завдяки чому відмінно підходить для покриття теплиць, навіть з округлим каркасом. Також він забезпечує хорошу теплоізоляцію.
Як і коли побудувати теплицю своїми руками: інструкція
Якщо говорити про пори року, коли краще займатися установкою теплиці, робити це можна в будь-який сезон. Однак найбільш «вигідним» періодом вважається осінь. У цю пору року більше простору для дій. Побудувати теплицю своїми руками можна в будь-якій точці ділянки, адже грядки вже пустують після збирання врожаю. Можна не хвилюватися про те, щоб пропустити початок дачного сезону і почати займатися розсадою із запізненням. Чи не заважають надмірна літня спека або сніг. Єдиний, мабуть, мінус - це дощі. На вологій землі працювати буде некомфортно.
Для роботи з будівництвом знадобляться такі інструменти:
- олівець;
- молоток;
- ножиці по металу;
- рулетка;
- будівельний рівень;
- трубогиб;
- шуруповерт або дриль на низьких оборотах.
Матеріали будуть потрібні наступні:
- оцинкований профіль;
- прозорий шифер (еліпласт купити буде кращим вибором);
- гумові шайби;
- саморізи з притискними капелюшками.
Далі слідує інструкція, як зробити велику теплицю:
- Нарізати профіль на окремі шматки для арки. Стандартна кількість - 5, але все залежить від безпосередніх розмірів теплиці.
- Зробити заготовки трубогибам: одну з максимальним кутом (для центру споруди), кілька - з меншим (знаходитимуться по обидві сторони від центру) і дві з практично прямим кутом - для передньої і задньої стінок.
- У кожній деталі потрібно просвердлити по кілька отворів з двох сторін і скріпити їх саморізами. Щоб зміцнити конструкцію, для внутрішньої частини будуть потрібні також укосіни і поперечини.
- На передній стінці встановити вертикальні стійки, поперечини і дверну раму за допомогою пластин-трикутників.
- Горизонтальні стяжки також закріпити на передній стінці, а до них приєднати проміжні арки. Цей етап повторюється, поки теплиця не вибудується до остаточної довжини.
- З тильного боку поставити задню стінку і закріпити підготовлений каркас на місці установки.
- Перевірити міцність і симетричність конструкції, після чого почати обшивку прозорим шифером. Закріплення виконувати за допомогою саморізів.
Тепер вам відомо, як побудувати теплицю вдома, не витрачаючи при цьому багато сил і грошей.
- Справжній кейс від клієнта. ЕЛІПЛАСТ для покрівлі комерційної будівліСправжній кейс від клієнта. ЕЛІПЛАСТ для покрівлі комерційної будівліСправжній кейс від клієнта. ЕЛІПЛАСТ для покрівлі комерційної будівлі
- Прозорий шифер ЭЛИПЛАСТ. Листи або рулони?Прозорий шифер краще в рулонах або листах?Прозорий шифер ЭЛИПЛАСТ. Листи або рулони?